Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Z książką na start

Utworzono dnia 23.09.2019
Czcionka:

Z radością informujemy, że Biblioteka Gminna w Szumowie po raz drugi dołączyła do ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. „PIERWSZE CZYTANKI DLA...” PRZEDSZKOLAKA to kolejna odsłona akcji organizowanej przez Instytut Książki. Celem projektu jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachecić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywa dla telewizji i komputera.

W ponad 5200 bibliotekach w całej polsce na dzieci w wieku 3-6 czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych. To kolejny etap wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory książki otrzymywali młodzi rodzice na szpitalnych oddziałach położniczych oraz trzylatki, teraz wyprawki trafią także do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Program jast finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Biblioteka Gminna w Szumowie zaprasza przedszkolaki z naszej gminy do udziału w kampanii. Na małych czytelników czeka w bibliotece wyjatkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla...”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Cytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesieciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzajacym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna”Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z czestego odwiedzania biblioteki.


Wyprawki są wręczane w naszej bibliotece codziennie.

Dzieci, które w ubiegłym lub tym roku wzięły do września udział w poprzednim projekcie i zebrały 10 naklejek, mogą ponownie wziąć udział w tegorocznej edycji. Informujemy, że nie będziemy wydawać wyprawek dzieciom, które nie uzyskały w poprzedniej edycji 10 naklejek, trzylatki najpierw powinny ukończyć jeden projekt, aby wziąć udział w drugim.Serdecznie zapraszamy małych czytelników i ich rodziców.

 

Udział w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatny!

 

Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl

 

 

Z książką na start

Utworzono dnia 23.09.2019, 12:20

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 8-16

Wtorek 8-16

Środa 8-16

Czwartek -8-16

Piątek 8-17

Zegar

Kalendarium

Październik 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 64

W tym miesiącu: 95

W poprzednim miesiącu: 41

Wszystkich: 1877